SofieroRamirentSportbladetBingo, Betting, Turspel och Poker - Svenska Spel
SHL PlaySHL logoBIF logoDIF logoFHC logoFBK logoHV71 logoLIF logoLHC logoLHF logoMODO logoSAIK logoVLH logoOHK logo

Ständiga medlemmar

Här är en lista på våra allra mest trogna medlemmar, de som är ständiga medlemmar och alltså medlemmar livet ut. Listan innehåller bara namn på de som vunnit SM-guld för Djurgården eller gett tillstånd till publicering. Är du ständig medlem och vill synas på den här sidan, maila ditt medlemsnummer och namn till medlemmar@difhockey.se.

Ebba Adelsohn, Stockholm
Ulf Adelsohn, Stockholm
Lars Adolfsson, Motala
Tom Agnblad, Lidingö
Lars Agreus, Stockholm
Niklas Agréus, Järfälla
Robert Ahldin, Saltsjöbaden
Thomas Ahlerup, Saltsjö-Duvnäs
Lars Ahlin, Hässelby
Tord Ahlqvist, Vällingby
Tommy Albelin, Enebyberg
Thomas Alexandersson, Sollentuna 
Kenneth Almgren, Stockholm
Bo Almqvist, Stockholm
Fredric Almström , Nässjö
Mikael Alvarsson, Tyresö
Daniel Andersson, Borås
Henric Andersson, Göteborg
Joel Andersson, Töreboda
Johnny Andersson, Vingåker
Karl Andersson, Vartofta
Kristina Andersson, Mölndal
Patrik Andersson, Skövde
Pelle Andersson, Stockholm
Stefan Andersson, Norrköping
Stefan Andersson, Södertälje
Ulf H Andersson , Stockholm 
Niklas Andrae, Stocksund
Mikael Andrén, Stockholm
Christer Ankarstav, Farsta
Lars Arnesson, Upplands Väsby
Sara Aronsson, Stockholm
Arne Arvidsson, Vallentuna
Rune Asp, Saltsjö-Boo
Henrik Asplund, Stockholm
Bertil Astervall, Stockholm
Lars Astervall, Nynäshamn
Henrik Atmer, Täby
Michael Axmark, Märsta
Thommy Backner, Sälen
Stefan Backström, Stockholm
Gustav Barck, Solna
Fredrik Bejmo, Skoghall
Anders Berg, Åkersberga
Kjell Berg, Hallstavik
Love Bergdahl, Stockholm
Jan Berger , Tyresö
Björn Bergervik, Stockholm
Henrik Berggren, Djursholm
Bo Berglund, Bromma
Charles Berglund, Upplands Väsby
Lars Berglund, Saltsjöbaden
Pelle Bergquist, Stockholm
Lennart Bergqvist, Farsta
Daniel Bergström, Stockholm
Thomas Bergström, Strängnäs
Andreas Berntzon, Haninge
Fredrik Berntzon, Vällingby
Lars Bertram, Handen
Peter Bertåk, Älta
Fredrik Biwall, Örebro
Carl Björkegren, Lidingö
Fredrik Björklund, Stockholm
Kjell Björklund, Skövde
Krister Björklund, Hägersten
Lars Gunnar Björklund, Stockholm
Tommy Björkman, Upplands Väsby
Thomas Björkvall, Västerås
Fredrick Björling, Karlshamn
Lars Björn, Stockholm
Eje Blennegård, Göteborg
Mikael Blomgren, Stockholm
Stefan Blomqvist, Oxelösund
Arto Blomsten, Gustavsberg
Göran Blücher, Ystad
Linda Boden, Nacka
Arne Boman, Sundbyberg
Leif Boork, Sollerön
Jenny Borg, Huddinge
Torbjörn Borg, Tumba
Björn Bosell, Luleå
Francois Bouchard, Montreal
Tommy Boustedt, Skogås
Per Bouveng, Sollentuna
Alvar Brandt, Bro
Per Brandt, Stockholm
Martin Brandtler, Stockholm
Dag Bredberg, Värmdö
Fredrik Bremberg, Saltsjö-Boo
Peter Brente, Täby
Rolf Bringler, Vällingby
Victor Brohmé, Nacka
Henrik Bromfält, Bromma
Lars Broström, Trångsund
Ove Brunn, Uppsala
Christian Bruun, Bålsta
Josef Bryntesson, Stockholm
Christopher Buchholz, Örebro
Per-Erik Burrau, Järfälla
Sven-Gunnar Bäckström, Nacka
Ulf Bäckström, Sundbyberg
Wille Bäckström , Stockholm
Mats Caneman, Lidingö
Ingvar Carlsson, Stockholm
Kent Carlsson, Oskarshamn
Tomas Carlsson, Täby
Yngve Carlsson, Stockholm
Jörgen Carnell, Klintehamn
Lars Cederholm, Arnäsvall
Kenneth Cehlin, Södertälje
John H Citron, Upplands Väsby
Claes Cronqvist, Landskrona
Claes Dahlbäck, Mariefred
Christer Dahlfors, Sollentuna
Torbjörn Dahlgren, Stockholm
Alexander Dahlqvist Meijer, Stockholm
Magnus Dalhammar, Stockholm
Hans Danielsson, Bandhagen
Göran Dereskogh, Uttran
Suzanne Dettner, Stockholm
Mark Dion, Täby
Gustaf Douglas, Stockholm
Otto Drakenberg, Lidingö
Christian Due-Boje, Haninge
Torbjörn Dyberg, Tyresö
Lars Edenborg, Oxelösund
Peter Edlund, Norrköping
Tony Ekblom, Tyresö
Peter Ekdahl, Enskede
Bo Ekenbro, Solna
Bengt Eklund, Sundbyberg
Bertil Eklund, Hennan
Seija Eklund, Märsta
Ulf Eklund, Märsta
Lina Eklöf, Norrköping
Bengt Ekstedt, Bromma
Conny Ekström, Norrtälje
Daniel Ekström, Skogås
Christer Elfström, Sundbyberg
Klas Eliasson, Tallåsen
Thor Elmgard, Bollnäs
Johan Emilsson, Stockholm
Tore Emneryd, Stockholm
Johan Engdahl, Stockholm
Jesper Englund, Åmål
Anders Engström, Stockholm
Peter Engwall, Täby
Björn Enström, Vaxholm
Per Ergon, Hässelby
Jan-Olov Ericksson, Täby
Tomas Ericson, Stockholm
Per Gunnar Ericsson, Sollentuna
Anders Eriksson, Spånga
Anders Eriksson, Stockholm
Håkan Eriksson, Saltsjöbaden
Nils Gunnar Eriksson, Ålön
Per B Eriksson, Solna
Per-Olof Eriksson, Åkersberga
Tobias Eriksson , Ulricehamn 
Tord Eriksson, Göteborg
Mikael Ewrelius, Stockholm
Lars Fagerstedt, Rönninge
Kalle Fahlander, Stockholm
Erik Fahlström, Stockholm
Peter Falchi, Stockholm
Anders Falck, Älvsjö
Lars Falk, Stockholm
Staffan Ferm, Älmhult
Claes Feuk, Saltsjö-Boo
Jonas Finn-Olsson, Insjön
Bo Finnhammar, Norrtälje
Kenneth Floge, Norrtälje
Leif Floge, Norrtälje
Linus Flood, Linköping
Kalle Flygar, Spånga
Marie Fors, Stockholm
Wille Forsberg, Sollentuna
Göran Forslund, Göteborg
Hans Erik Forsvik, Näsviken
Henrik Frank, Sandviken
Jonas Frank, Ålberga
Patrik Franzén, Stockholm
Anders Fred, Huddinge
Kjell Fredriksson, Johanneshov
Victoria Fredriksson, Stockholm
Ellinor Frennesson, Falun
Felicia Frennesson, Åkersberga
Thomas Frennesson, Åkersberga
Georg Friedman, Sköndal
Peter Friedmann, Saltsjö-Boo
Christian Furesjö-Ekman, Lövstabruk
Torsten Furukrantz, Torshälla
Michael Gardell, Solna
Johan Gelin, Eskilstuna
Kristin Georges, Linköping
Peter Gerell, Hägersten
Daniel Geschwind, Hällefors
Joacim Gideonsson, Sollentuna
Stig Gidgård, Södertälje
Wiggo Gramme, Tyresö
William Gramme, Tyresö
Nicklas Granath, Stockholm
Johannes Granberg, Bromma
Lars Granberg, Märsta
Madeleine Grauers, Stockholm
Martin Grauers, Stockholm
Lennart Grenestad, Stockholm
Robert Grönberg, Nyhammar
Martin Grönblad, Sundsvall
Stig Grönlund, Hässelby
Anita Gullberg, Nybro
Lars Gunnarsson, Halmstad
Henrik Gustafson, Bromma
Peter Gustafson, Höviksnäs
Joakim Gustafsson, Huddinge
Lars Gustafsson, Borlänge
Lars Gustafsson, Hägersten
Lars Gustafsson , Gustafs
Per Gustafsson, Tumba
Reinhold Gustafsson, Solna
Lars Gustavsson, Hägersten
Peter Gustavsson, Kista
Mårten Gustawsson, Stockholm
Magnus Gutenberg, Bromma
Björn Haglund, Bromma
Henrik Haglund, Gävle
Martin Haglöf, Farsta
Carl Gustav Hahne, Stockholm
Hans Hallin, Herräng
Joel Hallsten, Upplands Väsby
Anders Hallström , Sörberge
Albert Hammar, Saltsjöbaden
Lars Hansén, Hässelby
Björn Hansson, Täby
Christer Hansson, Rönninge
Johan Hansson, Årsta
Stefan Hedberg, Sollentuna
Gunnar Hedeen, Stockholm
Samuel Hedin, Stockholm
Mårten Heimdahl, Linköping
Ulf Hellman, Stockholm
Björn Hellström, Hackås
Rainer Hemmälin, Huddinge
Tobias Henriksson, Stockholm
Christer Hertzberg, Stockholm
Markku Hiltunen, Linköping
Eje Hjelmquist, Djursholm
Bo Hjulström, Kista
Nicklas Hjälström, Rimbo
Kurt Hofverberg, Täby
Agneta Holm, Bunkeflostrand
Claes Holm, Bunkeflostrand
Jörgen Holmberg, Nacka
Bengt-Åke Holmblad, Haninge
John Holtz, Haninge
Tony Horn, Älvsjö
Bertil Horneij, Östhammar
Kristina Huber, Stockholm
Roger Hubinette, Kungsängen
Owe Hultin, Bromma
Therese Hultman, Skogås
Mathias Håkansson, Danderyd
Mats Högberg, Johanneshov
Michael Höglund, Stockholm
Ricky Höglund, Uppsala
Åke Höglund, Finspång
Erik Iancovici, Lund
Harry Ilme, Alunda
Mattias Inberg, Göteborg
Karl Innala, Åkersberga
Stefan Isaksson, Upplands Väsby
Peter Isgren, Mariestad
Lasse Isoniemi, Hägersten
Tommy Jacobson, Huddinge
Bo Jacobsson, Ljugarn
Mats Jansjöö, Stockholm
Bengt Jansson, Täby
Håkan Jansson, Bromma
Kurt Jansson, Bandhagen
Leif Jansson, Bua
Challe Jensen, Surahammar
Tommy Jernberg, Örebro
Erik Jerring, Stockholm
Björn Jitoft, Stockholm
Anders Johansson, Södertälje
Börje Johansson, Stockholm
Ingemar Johansson, Hörby
Jan Johansson, Västerås
Kjell Johansson, Huddinge
Leif Johansson, Stockholm
Mats Johansson, Solna
Peter Johansson, Kallinge
Bo Johnsson, Stockholm
Anders Jonsson, Bromma
Bertil Jonsson, Storfors
Mats Jonsson, Svartsjö
Charlie Josefson, Stockholm
Ola Josefsson, Saltsjö-Boo
Saso Jovanov, Billingsfors
Rolf Junefeldt, Lidingö
Alexander Jägerlind Puuri, Stockholm
Jan Järlefelt, Sköndal
Michael Jörgensen , Farsta 
Lennart Jörnelius, Hägersten
Kyösti Karjalainen, Skutskär
Christer Karlsson, Vallentuna

Kristoffer Karlsson, Laxå
Leif Karlsson, Bromma
Stig Karlsson, Tyresö
Kent Kartby, Dalarö
Anders Kellerstam, Mariefred
Jonas Kindgren, Stockholm
Lennart Klang, Luleå
Daniel Klaréus, Vaxholm
Anne-Charlotte Knaust, Upplands Väsby
Johan Knopf, Stockholm
Simon Kollberg, Stockholm
Peter Kolström, Haninge
Linda Kotschack, Lidingö
Mikaela Kotschack, Lidingö
Per Kotschack, Lidingö
Martin Krook, Stockholm
Mats Kronberg, Dallas
Jan Kulle, Huddinge
Jani Laaksonen, Hägersten
Ulf Lagerbäck, Saltsjöbaden
Rolf Lagerlund, Nyköping
Peder Langenskiöld, Lidingö
Thomas Lantto, Piteå
Alexander Larre, Vallentuna
Lars Siewert Larsson, Skänninge
Leif Larsson, Alingsås
Ove Larsson, Ronneby
Ove Larsson, Älta
Per Larsson, Uppsala
Peter Larsson , Stockholm
Stig Larsson, Saltsjö-Boo
Åke Larsson, Bagarmossen
Björn Lavett, Trångsund
Ola Lenander , Stockholm
Bruno Levin, Bromma
Ossi Liliequist, Stockholm
Andreas Liljeqvist, Tierp
Allan Lindberg, Stockholm
Carl Lindberg, Solna
Ove Lindberg, Rosersberg
Peter Lindberg, Bollnäs
Rolf Lindberg, Stockholm
Kenny Lindblad, Hägersten
Lars Lindelöw, Rydebäck
Mimmi Linder, Hässelby
Fredrik Lindgren, Stockholm
Lars-Erik Lindgren, Lidingö
Leif Lindh, Upplands Väsby
Claes-Erik Lindhe, Visby
Mats Lindkvist, Stockholm
Sven Lindman, Karlstad
Bengt-Ove Lindquist, Ljusterö
Linus Lindqvist, Johanneshov
Peter Lindroth, Karlsborg
Johan Lindstedt, Saltsjö-Boo
Patrik Lindström, Stockholm
Hans Ljunglin, Bandhagen
Lennart Ljungqvist, Åkersberga
Håkan Loberg, Täby
Erik Lundberg, Johanneshov
Gert Lundberg, Landskrona
Rolf Lundgren, Vallentuna
Anna Lundholm, Danderyd
Dag Lundin, Lidingö
Ingemar Lundqvist , Storvreta
Christer Lundstedt, Vällingby
Maria Lundström, Kalmar
Maud Lundström, Kalmar
Stephan Lundström, Kalmar
Sven Lunnegård, Stockholm
Erik Lycken, Stockholm
Ulf Löfgren, Västerås
Niklas Lönnhed, Rotenburg
Vivan Löwgren, Sala
Erik Magnusson, Stockholm
Thomas Magnusson, Tyresö
Kent Malmberg, Grisslehamn
Ove Malmberg, Huddinge
Silvano Matteoni, Segeltorp
Tommy Melkerling, Haninge
Eva Mild, Spånga
Therese Millberg, Farsta
Andreas Moe, Västra Frölunda
Per Molin, Stockholm
Ann Molvidsson, Stockholm
Werner Muhlberg, Järfälla
Axel Murray, Stockholm
Robin Murray, Stockholm
Peter Myhrberg, Hässelby
Stig Månsson, Stockholm
Lars Nesterud, Danderyd
Bo Nestrell, Stockholm
Gerhard Nestrell, Stockholm
Anders Nicklasson, Vårgårda
Gunnar Nidén, Danderyd
Johan Nihlstedt, Kalmar
Anders Nilsson, Vadstena
Daniel Nilsson, Hägersten
Hans Nilsson, Stockholm
Jens Nilsson, Haninge
Krister Nilsson, Stockholm
Magnus Nilsson, Västervik
Sune Nilsson, Saltsjö-Boo
Niklas Nordahl, Sollentuna
Fredrik Nordin, Vallentuna
Kjell Nordin, Bromma
Fredrik Nordlander, Haverdal
Madeleine Nordlander, Haverdal
Lycke William Nordstedt, Sölvesborg
Lennarth Nordsten, Malmö
Per-Gunnar Norlin, Stockholm
Jan-Peder Norstedt, Sollentuna
Claes Norström, Haninge
Edwin Nylund Stockholm
Tommy Nyqvist, Eskilstuna
Crister Nyström, Uppsala
Johan Nyström, Västerhaninge
Magnus Nyström, Bromma

Mikael Nyström, Skarpnäck
Raimo Nyström , Tråvad
Jan Odebrant, Stockholm
Fredrik Fidde Ohlsson, Tyresö
Rolf Ohlson, Solna
Anders Ohlsson, Stockholm
Johan Olausson, Järfälla
Marcus Oldebring, Södertälje
Anders Olsson, Nossebro
Arne Olsson, Strängnäs
Gunnar Olsson, Långsele
Robin Olsson, Åhus
Ulf Olsson, Sollentuna
Dan Orreby, Stockholm
Pär Owen, Bromma
Rune Palm, Johanneshov
Peter Pavoni, Solna
Mikael Penske, Åkersberga
Håkan Persson, Älta
Jan Persson, Myggenäs
Peder Persson, Lidköping
Finn Petersen, Märsta
Daniel Pettersson, Älvkarleby
Håkan Pettersson, Värmdö
Kjell Pettersson, Katrinholm
Lars-Eric Pettersson, Rönninge
Olle Pettersson, Stockholm
Christer Pollack, Gävle
Hans Rasch, Spånga
Michael Reed, Täby
Fredrik Regnér, Linköping
Henrik Reinfeldt, Täby
Göran Remborg, Årsta
Svante Rennerstad, Stockholm
Johan Retzius, Danderyd
Rolf Ridderwall, Älvsjö
Mats Risberg, Sollentuna
Agneta Rockström, Stockholm
Jan G Romander, Nacka
Rolf Rosenberg, Sollentuna
Christer Rosenquist, Motala
Sven-Åke Runelid, Åmål
Arne Ryberg, Stockholm
Björn Rylander, Tyresö
Alva Ryman, Arboga
Melker Ryman, Arboga
Jens Rådberg, Örebro
Ann-Sofie Rönn, Ösmo
Ronny Rönn, Märsta
Stefan Sabel, Harplinge
Thomas Sagum, Uddevalla
Mikael Sahl, Märsta
Bo Sahlén, Njurunda
Elin Sahlin, Vallentuna
Niklas Sandkvist, Åseda
Mats Sandström, Falun
Per Arne Sanglert, Pajala
Anders Sannerdahl, Norsborg
Solbritt Sannerdahl, Norsborg
Mikael Schedin, Jokela (Finland)
Hans Schenk, Lidingö
Petra Schildhabl, Oberschleissheim
Linus Selim, Uppsala
Erik Selin, Stockholm
Martin Selin, Stockholm
Christer Sivebro, Täby
Niklas B. Sjöberg, Årsta
Johan Sjöblad, Vaxholm
Christian Sjögren, Segeltorp
Tomas Sjögren, Saltsjö-Boo
Robert Tony Skarpsvärd, Upplands Väsby
David Skyman, Stockholm
Lars Sköld, Falun
Håkan Sparvman, Vallentuna
Fredrik Stark, Stockholm
Peter Stenholm, Järfälla
Anders Sterneborg, Sollentuna
Göran Sterner, Västerås
Kristina Sterner, Västerås
Stefan Stevanovic, Hägersten
Erik Stjerndahl, Höör
KG Stoppel, Saltsjö-Boo
Gert Strid, Malmö
Lars Stridh, Bandhagen
Carl Strömberg, Stockholm
Frida Strömberg, Stockholm
Henrik Strömberg, Singapore
Leonard Strömberg, Stockholm
Linnea Strömberg, Stockholm
Mikael Strömberg, Huddinge
Johan Strömqvist, Stockholm
Jan Stålberg, Stockholm
Jörgen Stålskog, Upplands Väsby
Ingemar Sundberg, Bagarmossen
Jan Sundberg, Sundbyberg
Kaj Sundberg, Stockholm
Roland Sundelin, Visby
Robin Sundin, Stockholm
Lennart Sundling, Nyköping
Lars-Åke Sundvall, Söråker
Henrik Svebéus, Nyköping
Martin Svedberger, Stockholm
Lars Svensson, Vallentuna
Göran Swensson, Mariefred
Kenneth Swensson, Bagarmossen
Robin Söderberg, Ankara, Turkiet
Björn Erik Söderlund, Täby
Kjell Söderstam, Sundbyberg
Stig Söderström, Härnösand
Johan Tegnert, Ödeshög
Magnus Tengvall, Malmö
Lars Tham, Bromma
Mikael Thelven, Täby
Gustaf Thorén, Djursholm
Linnea Thorén, Djursholm
Sven Thorén, Djursholm
Mattias Thorsell, Stockholm 
Jan Thyberg, Hägersten
Lars Tidestam, Halmstad
Rolf E Tjärnlund, Lidingö
Hanna Torrbacka, Mantorp
Mikael Torstensson, Nora
Mattias Tärning, Linghed
Claes-Göran Törnros, Årsta
Thomas Udd, Gävle
Tommie Ullman, Stockholm
Göran Ullskog, Farsta
Ola Unger, Ösmo
Siw Utter, Stockholm
Benny Vesterby, Johanneshov
Edvin Vesterby, Vällingby
Jan Viktorsson, Norrtälje
Ola Wahlberg, Stockholm
Anders Wahlkvist, Vällingby
Anders Wahlqvist, Huddinge
Christer Wahlström, Nacka
Helge Wahlström, Sollentuna
Kristoffer Wahlström, Tumba
Joe Walfridsson, Nässjö
Peter Wallen, Täby
Eric Wallin, Falköping
Dan Wallin, Vallentuna
Christoffer Wallon, Åkersberga
Nic Wallonius, Tyresö
Patrik Warneby, Saltsjö-Boo
Per Wass, Stockholm
Anders Wecke, Segeltorp
Oliver Weckström, Stockholm
Peter Weckström, Stockholm
Peter Weimer, Grödinge
Rolf Wennstig, Lycksele
Claes Westerberg, Askim
Rikard Westerberg, Stockholm
Sophie Westerberg, Ingarö
Sten Westerberg, Ingarö
Lars Westin, Stockholm
Michael Westin, Täby
Göran Wetterhall, Mjölby
Mikael Wiberg, Skogås
Claes Wibom, Järfälla
Rolf Widström, Bålsta
Robert Wierzbicki, Hägersten
Lars-Göran Wiklander, Upplands Väsby
Göran Wilson, Vällingby
Anton Wingren, Spånga
Arne Wirdahl, Tyresö
Claes Wågensand, Tyresö
Christer Zetterkvist, Norrköping
Johan Åberg, Tyresö
Leif Åberg, Östersund
Ronald Ågren, Fornåsa
Irene "Nenne" Åhnström, Älta
Rickard Åhnström Bertók, Älta
Anna Åkerblom, Enskede
Åsa Åkesson, Saltsjö-Boo
Johan Åsbrink, Huddinge
Carl Göran Öberg, Huddinge
Johan Öberg, Saltsjöbaden
Rikard Öberg, Järfälla
Roger Öberg, Stockholm
Jens Öhling, Saltsjö-Boo
Magnus Öhrman, Stockholm
Lars Ölander, Stockholm
Jimmie Ölvestad, Nacka
Jan Örberg, Stockholm
Lars Örn, Uttran
Joakim Östling, Älta

 

Djurgården Hockey AB

Box 2, 121 25 STOCKHOLM-GLOBEN

Telefon: 08-600 81 00

Telefax: 08-600 81 99

Produktion och drift: Sports Editing Sweden AB

Design / grafik: A45 Design AB